You are here:  / Urlop i Wakacje / Wycieczka do Paragwaju

Wycieczka do Paragwaju

Paragwaj jest niespełna siedmiomilionowym krajem Ameryki Południowej. Ciekawostką jest to, że Polacy, którzy tam wyjeżdżają nie muszą posiadać wizy i z łatwością dogadają się z miejscowymi po hiszpańsku, drugim językiem kraju jest natomiast guarani. Paragwaj to kraj, który jest całkowicie pozbawiony jakiegokolwiek dostępu do morza. Wydawać by się zatem mogło, że jest też totalnie nieatrakcyjny turystycznie. Nic bardziej mylnego! Władze Paragwaju postawiły na ekoturystykę i dzięki temu co roku miliony turystów przyjeżdża tam, by nacieszyć się niczym nieskażoną naturą, spływem rzeką Paragwaj czy zwiedzaniem zapory Itapu. Co warto zobaczyć w trakcie Paragwaj wycieczki? Kilka wskazówek poniżej.

 

Wielu turystów zwiedzanie jakiegokolwiek kraju zaczyna od jego stolicy. I jest to już jakiś początek. Stolica Paragwaju, Asuncion, zachwyca zabytkami architektury kolonialnej, które znajdują się na starym mieście. Przepięknym miejscem są też znane na całym świecie ogrody botaniczne, czyli Panteon de los Heros i siedziba parlamentu ? Congreso Nacional.

 

Przepięknym miejsce jest też Trinidad. To niewielka miejscowość z ruinami jezuickiej misji. Jest wpisana na listę UNESCO, ale też niezwykle rzadko odwiedzana, warto zajrzeć tam w czasie Paragwaj wycieczki. Żaden turysta nie przechodzi chyba obojętnie obok Itaipu, największej tamy Ameryki Południowej, która jest drugą co do wielkości największą elektrownią wodną na świecie. Tama jest wspólną inwestycją Paragwaju i Brazylii, a jej nazwa pochodzi z języka guarani i oznacza ?śpiew kamieni?. Zalicza się ją do jednego z siedmiu cudów współczesnego świata.

 

W Paragwaju wprost nie można ominąć parków narodowych, bo jest ich aż kilka. Wszystkie znajdują się na terenie Chaco, to obszar złożony z pustej równiny i lasów. W Parkach Narodowych Paragwaju, np. w Defensores del Chaco możliwy jest nocleg pod gwiazdami, a w Cerro Cora można podziwiać petroglify z czasów prekolumbijskich. W całym Paragwaju znajdziemy też mnóstwo pięknego rękodzieła ? tkanin, koronek, drewnianych rzeźb, wyrobów ze skóry. Warto kupić sobie coś na pamiątkę, bo to rzeczy jedyne w swoim rodzaju.