You are here:  / Artykuły / Nowości / Porady / Teksty / Wpisy / Wycieczka do Lwowa

Wycieczka do Lwowa

Wycieczka do Lwowa dla dorosłych
Wycieczka do Lwowa może skupiać się na zwiedzaniu znanych atrakcji turystycznych. Można się jednak pokusić o turystykę w wersji dla dorosłych. Na pewno będzie to alternatywa dla tradycyjnego zwiedzania.

Masoch Café jest ciekawym miejscem na mapie Lwowa. Nawiązuje ona do postaci Leopolda Rittera von Sacher-Masoch, który urodził się we Lwowie w 1836 roku i był prawdziwym oryginałem. Od jego nazwiska utworzono termin masochizm. Restauracja, jak sama nazwa wskazuje, utrzymana jest w klimacie sado-maso. Są pejcze, kajdanki a nawet siedzenia z wydrążonym kształtem pośladków i okolic intymnych.

Miejsce nieco mniej zwariowane, ale na pewno warte odwiedzenia, to pub i muzeum w jednym, czyli Lampa Gazowa. W środku znajduje się imponująca kolekcja lamp naftowych a zamówione drinki mają nazwę „naftówka”, czy „benzynówka”.

Pod Złotą Różą to restauracja, w której można spróbować dań z kuchni żydowskiej. Jednak prawdziwej adrenaliny można sobie dostarczyć przy płaceniu rachunku, ponieważ w karcie nie ma podanych cen. Musisz je sobie wytargować! Podobno niektórzy próbują niekonwencjonalnych metod zapłaty, jak na przykład taniec. Będąc tam nie zapomnij spróbować „pejsachówki”.