You are here:  / Urlop i Wakacje / Wakacje dla seniora

Wakacje dla seniora

Turystyka to nie tylko ludzie młodzi i rodziny z dziećmi. to także seniorzy. Sporo nadmorskich miejscowości w kraju posiada status uzdrowiska, co również nie jest bez znaczenia przy wyborze idealnego pobytu wczasowego dla osoby starszej. Nie sposób tu nie wspomnieć o Kołobrzegu, nazywanym polską stolicą SPA. Sanatoria w Kołobrzegu oprócz podstawowych zabiegów zdrowotnych, mogą pochwalić się także zajęciami w basenie solankowym (w mieście znajduje się samowypływające źródło solanki) oraz solankowymi i borowinowymi zabiegami.

Wbrew obiegowym opiniom, seniorzy potrzebują także rozrywki. Nuda i brak zajęcia na pewno nie pomogą w cieszeniu się pobytem na wczasach. Urlopy sanatoryjne często zwierają plan atrakcji i aktywności. Warsztaty popularnego ostatnio Nordic Walking, rejs statkiem, spacery historyczne, zwiedzanie, wieczorki taneczne, fitness, animacje… Rozrywek proponowanym seniorom jest tyle, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Ofert dla osób starszych chcących nie tylko podreperować swoje zdrowie, ale i po prostu wypocząć, z roku na rok przybywa. Warto więc poświęcić trochę czasu na wybór miejsca, które spełni wszystkie wymagania i potrzeby