You are here:  / Urlop i Wakacje / Samolotem czy autokarem – jak dostaniesz się do Paryża?

Samolotem czy autokarem – jak dostaniesz się do Paryża?

Samolotem czy autokarem – jak dostaniesz się do Paryża?

Z Polski do Paryża można dotrzeć samochodem, pociągiem, autokarem lub samolotem. Zwolenników każdej z formy podróży jest wielu, wszyscy też podają różne argumenty za preferowanym rodzajem transportu.

Tanio czy nie?

Najbardziej popularne są jednak dwa: samolot i autokar. Korzystając z tanich linii lotniczych można kupić bilet już za ok. 80 zł w jedną stronę, w zależności od daty wylotu, co oznacza, że tanie loty do Paryża to nie tylko nieustannie powtarzane mity, a prawda. Podróżując samolotem, najlepiej, gdy rezerwuje się wylot z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, wtedy bilety są tańsze. Natomiast ceny biletu autokarowego, oscylują wokół kwoty 300 zł. Jak widać – przelot samolotem jest zazwyczaj znaczenie tańszy od przejazdu autokarem, ale zawsze należy pamiętać o wcześniejszej rezerwacji, jeśli chce się szybko i tanio dotrzeć do Paryża samolotem.

Gdy czasu brak…

Z pewnością najszybciej można dostać się do stolicy Francji samolotem, tym bardziej, że dla pragnących odwiedzić miasto, przeloty odbywają się z Polski bardzo często. Bezpośrednio można dotrzeć z Polski z takich miast jak: Gdańsk, Kraków, Poznań, Warszawa i Wrocław, wtedy podróż trwa ok. 2 godz. Natomiast średni czas przejazdu autokarem to już ok. 20 godz. w zależności od miasta wyjazdu, np. Warszawa-Paryż – 24 godz., Poznań-Paryż – 18 godz., Wrocław-Paryż – 20 godz.

Najwygodniej

Na pewno bardziej komfortowa jest podróż samolotem. Jest ona naprawdę niedługa, chyba, że lot nie jest bezpośredni, wtedy zostaje on wydłużony do ok. 4-6 godz., w zależności od czasu oczekiwania na kolejny samolot. Lecz mimo to, bardzo dużo osób i tak decyduje się na ten środek transportu, ponieważ w porównaniu z dwudziestogodzinną jazdą autokarem jest on i tak o wiele krótszy. Z drugiej jednak strony, warto dodać, że autokary do Paryża kursują z bardzo wielu polskich miast.

Przewoźnikami oferującymi loty do Paryża są Wizz Air, Ryanair – tanie linie lotnicze oraz np. LOT, KLM, Lufthansa. Jeśli chodzi o autokary, transport organizują np.: INTERBUS, INTERCARS, SINDBAD, Eurolines Polska, Ecolines czy Polonia Transport.