You are here:  / Urlop i Wakacje / Pacanów Atrakcje

Pacanów Atrakcje

Pacanów

Wakacje to czas podróży zarówno krajowych, jak i zagranicznych. W dzisiejszych czasach wakacyjny wypoczynek większości ludzi kojarzy się z dalekimi, długimi wyjazdami. Część woli jednak odkrywać malownicze zakątki swojej ojczyzny. Jednym z takich zakątków jest urokliwa wieś Pacanów, położona w województwie świętokrzyskim.
Przed wycieczką do tego miejsca warto zadać sobie pytanie, jakie kryje Pacanów atrakcje? Odpowiedź wydaje się oczywista, przecież każdemu, starszemu i młodszemu, Polakowi Pacanów kojarzy się z postacią Koziołka Matołka. Jest to kultowy bohater ilustrowanych historyjek, a także kreskówki, która na stałe zagościła w świadomości Polaków. Historie o Koziołku Matołku opierają się na jego poszukiwaniach mitycznego Pacanowa właśnie, czyli jedynego miejsca na świecie, w którym podkuwają kozy. W rzeczywistości Pacanów istnieje naprawdę i można się o tym osobiście przekonać. Wycieczka do Pacanowa to świetna rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców, którzy w ten sposób mogą powrócić do czasów dzieciństwa. Pacanów to miasto Koziołka Matołka i nie sposób tego nie dostrzec. Są tam liczne pomniki, obrazy, graffiti, nawiązujące do jego postaci. W Pacanowie odbywa się także „Festiwal Kultury Dziecięcej”.
Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła ” Pacanów atrakcje” odkryjemy, że wieś ta to nie tylko Koziołek Matołek. Mieści się tam także zabytkowy kościół i cmentarz. Wioska nie bez powodu przyciąga tłumy turystów. Warto ją odwiedzić i na własne oczy przekonać się, dlaczego tak się dzieje.