You are here:  / Urlop i Wakacje / Nasze preferencje wakacyjne

Nasze preferencje wakacyjne

Preferencje wakacyjne Polaków w ostatnich latach stały się bardzo różnorodne. Kiedyś urlop spędzaliśmy w większości w kraju: nad morzem, na Mazurach czy w górach. Aktualnie poza rodzimymi miejscówkami wybieramy również kurorty zagraniczne, nie ograniczając się tylko do Europy spis treści.

Coraz częściej jeździmy znacznie dalej, np. do Afryki, Azji czy Australii. Znaczna część Polaków, która była już w Hiszpanii, Włoszech, Grecji czy w Egipcie, z zainteresowaniem spogląda również na oferty wycieczek na Sri Lankę, do Tajlandii, RPA czy do Meksyku. Sytuacja taka możliwa jest dzięki połączeniom lotniczym, których ceny spadły i znalazły się w zasięgu naszych kieszeni.

Spora liczba osób zastanawiających się na wyjazdem wakacyjnym wybiera ostatnio Tajlandię. Katalogi biur podróży kuszą cenami i proponują coraz to nowe kierunki idealne na wakacje. Tajlandia wydaje się być trafionym wyborem dla osób które za stosunkowo niewielkie pieniądze będą chciały spędzić urlop w egzotycznym miejscu oferującym nie tylko fantastyczne plaże, ale również dającym możliwość zwiedzenia zabytków i spróbowania specjałów azjatyckiej kuchni. W zależności od preferencji, wybrać można stacjonarne wakacje spędzone w jednym z tajskich kurortów czy wysp otoczonych rafą koralową. Z drugiej strony, miłośnicy aktywnego wypoczynku, mogą wykupić wycieczkę objazdową, podczas której zwiedzą stolicę Tajlandii, odwiedzą ważniejsze świątynie czy też przemierzać będą dżunglę obserwując dzikie zwierzęta. Możliwości jest naprawdę sporo i każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie.