You are here:  / Urlop i Wakacje / Majówka 2016

Majówka 2016

W tym roku Majówka wypada dość mizernie, ponieważ 1 maja mamy w niedzielę, a 3 wypada we wtorek, ale jeśli weźmiemy jeden dzień wolnego w sumie mamy aż 4 dni urlopu. Jest to naprawdę idealna ilość czasu na szybki wypad wypoczynkowy. Gdzie najlepiej pojechać?

Wszystko zależy od naszych preferencji i lokalizacji. Jeśli mieszkamy blisko lotniska możemy nawet w piątek wieczorem, po pracy zdążyć na jakiś lot i zacząć wypoczynek od soboty rano. Jednak krótkoterminowa turystyka pozwala nam na wypady również w odległe miejsca, pod warunkiem, że naszym celem jest pochwalenie się lokalizacją i zwiedzenie lotniska.

Najlepiej kilka dni wykorzystać na odpoczynek na łonie natury jak polskie Tatry, Bieszczady, Karkonosze czy mała miejscowość nad morzem. Gdy nie lubimy się nudzić warto wybrać dużą europejską metropolię, do której lot trwa 1-3 godziny. Mogą to być Oslo, Sztokholm, Paryż, Berlin, Mediolan, Londyn czy Lublana. Do każdego z tych miejsc da się polecieć w piątek/sobotę i wrócić we wtorek, aby w środę pójść wypoczętym do pracy.