You are here:  / Urlop i Wakacje / Dubaj

Dubaj

Dubaj jest synonimem nowoczesności i luksusu. Jest najbardziej rozwiniętym Emiratem, którego przepych przytłacza. Warto zobaczyć to miejsce, aby na własne oczy zobaczyć jego niesamowite tempo rozwoju oraz niewiarygodnie wysokie wieżowce.

Dubaj wakacje, co warto zobaczyć?

Obowiązkowym punktem na liście każdego turysty powinna być wizyta lub chociaż zdjęcie pod Burj al Arab. Jest to słynna budowla w kształcie żagla, która należy do jednych z najbardziej ekskluzywnych i luksusowych hoteli świata. Jego budowa została zakończona w 1999 roku. Turyści poprzez zrobienie wcześniejszej rezerwacji mogą wybrać się do jednego z barów hotelowych na drinka.

Kolejnym miejscem, które warto zobaczyć jest Burj Khalifa. Jest to jeden z najwyższych wieżowców świata wybudowany w 2009 roku, który posiada ponad 800 metrów wysokości. Warto wybrać się na wycieczkę na taras widokowy, który jest jednym z najwyżej położonych na świecie. Budowla ta pobiła kilka rekordów Guinnessa.

Warto także spędzić kilka chwil w Dubai Marina, w której znajdują się najwyższe budowle Dubaju. Obowiązkowym punktem programu jest także wizyta w dubajskich centrach handlowych, które posiadają ogrom atrakcji dla turystów.