You are here:  / Urlop i Wakacje / Co ciekawego można zwiedzać w Tunezji

Co ciekawego można zwiedzać w Tunezji

Co ciekawego można zwiedzać w Tunezji

Chcesz spędzić wczasy marzeń – Tunezja to wymarzony kierunek. Myślisz, że masz za mały budżet na taki daleki wyjazd? Przejrzyj oferty w biurach podróży. Okaże się, że za bajkową podróż zapłacisz mniej niż myślisz humor erotyczny.

Tunezja to śródziemnomorski kraj o łagodnym klimacie, tani, ale z doskonałą infrastrukturę turystyczną. Znalezienie hotelu o dobrym standardzie za przystępną cenę – nie stanowi trudności.
Pogoda jest wymarzona na wakacje. Średnia temperatura w Tunezji nie spada poniżej 15 C przez cały rok. W lecie możesz być pewien, że zdobędziesz złocistą opaleniznę na plaży, a jeśli wolisz bardziej aktywny wypoczynek masz wiele okazji do uprawiania sportów żeglowania, surfingu, nurkowania. Entuzjaści golfa i tenisa mogą uprawiać te sporty przez cały rok, a polując w biurze podróży na ofertę last minute można wyjechać bez nadwyrężania domowego budżetu.

Kiedy znudzi Ci się leżenie na plaży pamiętaj, że przyjechałeś do kraju, który ma tysiące lat historii, masz okazję zobaczyć, więc wiele interesujących zabytków.
Jeśli pogoda na to pozwoli, upał zelżeje, warto pojechać na wycieczkę po najciekawszych tunezyjskich zabytkach. Nie można stracić okazji zobaczenia pozostałości po fenickiej Kartaginie, ruin starożytnego miasta Dugga, rzymskiego Koloseum w El – Dżemie.
Zwiedzanie zabytków może niektórym wydawać się nudne, ale te w Tunezji są unikatem na skalę światową.

Zawsze możesz też połączyć zwiedzanie zabytków z zakupami. Zakupy w miejscu, gdzie tradycja targowania się ma już ponad 1200 lat to prawdziwie ekscytujące przeżycie. Susa (Sousse) powstała już w IX w. p.n.e, jako baza wojskowa i taką rolę pełniła przez wieki. Aktualnie Stare Miasto – Medynę tworzą Ribat, czyli twierdza otoczona 13-metrowym murem i uważana za najstarszą budowlę islamu w Afryce Północnej, wieża sygnalizacyjna Kasba, muzeum archeologiczne, 5-kilometrowe katakumby z czasów rzymskich oraz domy, ze ściśle przylegającymi do siebie ścianami i dachami. W dawnych czasach kobietom nie wolno było wychodzić na uliczki, przebiegały, więc po dachach domów.
Dziś Medyna nierozerwalnie wiąże się z „sukiem”, czyli regionalnym targiem. Można znaleźć tam skórzane torebki w rozmaitych kształtach i fasonach, kaszmirowe szale, tuniki, stroje do tańca brzucha, balerinki, piękne zdobione poduszki, narzuty, kapy. Obowiązuje tradycyjne wzornictwo. Oprócz licznych stoisk z odzieżą możemy zapalić fajkę wodną (shishę), kupić przyprawy.