You are here:  / Urlop i Wakacje / Atrakcje Ukrainy

Atrakcje Ukrainy

Na wakacje na Ukrainę? Pomysł co najmniej dziwny, jeśli by nie powiedzieć, że szalony. Ale tylko dla tych, którzy nigdy na Ukrainie nie byli. Kraj naszych sąsiadów pełen jest bowiem atrakcji i krain, o których większość Polaków i europejczyków nie ma pojęcia, a których odwiedzenie na długo zapadnie w pamięć. Każdemu!

Krym – perła Morza Czarnego orgia

Krainą bezsprzecznie najpiękniejszą i najbardziej godną polecenia jest Krym. Zwany „perłą Morza Czarnego” Półwysep, swój urok zawdzięcza malowniczemu położeniu i niemalże całkowitemu „odcięciu” od kontynentalnej części Ukrainy, co gwarantuje względny spokój na jednej z setek krymskich plaż, skupionych głównie w południowej części Półwyspu. Prócz plaż są tu też inne atrakcje:

Skalne gniazda oraz twierdze i inne fortyfikacje z czasów Chanatu Krymskiego, znajdujące się w Górach Krymskich
Najsłynniejsze w całej Ukrainie uzdrowiska w Jałcie
Pałac Chanów Krymskich zachowany w bardzo dobrym stanie w stolicy Chanatu Krymskiego – Bachczysaraju
Cheronez Taurydzki (ruiny antycznego, greckiego miasta) oraz główna baza Rosyjskiej Floty Czarnomorskiej – w Sewastopolu
Inne atrakcje Ukrainy

Choć większość atrakcji Ukrainy skupionych jest właśnie na Krymie, uwagę warto zwrócić też na inne miasta w kraju, takie jak chociażby Odessa. Odessa – podobnie jak kurorty Krymu – leży nad Morzem Czarnym, zaś wejścia do miasta „strzegą” Gigantyczne Schody. Po ich pokonaniu, powita nas widok na największy port Ukrainy oraz wspaniałe plaże.

Plaż nie ma w Kijowie – stolic Ukrainie, co nie znaczy jednak, że miejsca tego nie warto odwiedzić. Wycieczki do Kijowa obfitują przede wszystkim w zwiedzanie… kościołów, lecz „kościoły” takie jak Sobór Mądrości Bożej czy Ławra Pieczerska, na każdym powinny zrobić odpowiednie wrażenie. Wyjazd do Kijowa coraz częściej jest łączony ze zwiedzaniem Czarnobyla i Prypeci – miejsca katastrofy atomowej z 1986 roku. To co tu zobaczymy, prawdopodobnie pozostanie nam w pamięci do końca życia…